Informacione juridike pa lėnė takim

Nga e hėna deri tė premten ora 12.30–18.30
Kernstrasse 8
8004 Zürich
Telefon 044 241 24 33
Faks 044 241 22 88
auskunft@anwaltskollektiv.ch

Ne japim informacione nė pothuajse tė gjitha fushat juridike. Kėshillimin e bėjmė zakonisht nė gjermanisht. A flisni njė gjuhė tjetėr? Atėherė ju lutemi tė sillni njė person me vete, i cili mund tė pėrkthejė, ose informohuni nė sekretarinė tonė.

Njė kėshillim kushton zakonisht 60 Franga dhe zgjat maksimalisht 30 minuta. Sillni me vete tė gjitha dokumentat e nevojshme (letėrkėmbinin, kontratat, vendimet, aktgjykimet etj.).

Vin re: Ne nuk japim informacione juridike nėpėrmjet e-mailit.

Nė rast nevoje ne ju ndėrmjetėsojmė avokaten/avokatin e duhur. Nė web-faqen tonė, mundeni gjithashtu vet tė gjeni njė avokate ose njė avokat.

Ēdo tė mėrkurė nga ora 12.30–18.30 pėrveē informacioneve tona juridike ofrojmė edhe kėshillime tė veēanta lidhur me tė drejtėn pėr tė huaj dhe tė drejtėn e azilit.